Świat Fizyki Liceum Sprawdziany

Świat Fizyki Liceum Sprawdziany

świat fizyki okładka

 

Przedstawiamy „Świat Fizyki Liceum Sprawdziany” jest to największa baza sprawdzianów i odpowiedzi do tego podręcznika. Wszystko jest po katalogowane. Jest to świetne rozwiązanie dla osób które nie przepadają za nauką i fizyką. Testy: Grawitacja, Astronomia, Fizyka atomowa, Fizyka jądrowa, Świat galaktyk.


Sprawdziany do bieżącej kontroli systematyczności pracy uczniów: Sprawdzian do paragrafu 1.1, Sprawdzian do paragrafu 1.2, Sprawdzian do paragrafu 1.3, Sprawdzian do paragrafu 1.4, Sprawdzian do paragrafu 1.5, Sprawdzian do paragrafu 1.6, Sprawdzian do paragrafu 2.1, Sprawdzian do paragrafu 2.2, Sprawdzian do paragrafu 2.3, Sprawdzian do paragrafu 3.1, Sprawdzian do paragrafu 3.2, Sprawdzian do paragrafu 3.3, Sprawdzian do paragrafu 4.1, Sprawdzian do paragrafu 4.2, Sprawdzian do paragrafu 4.3, Sprawdzian do paragrafu 4.4, Sprawdzian do paragrafu 4.5, Sprawdzian do paragrafu 4.6, Sprawdzian do paragrafu 4.7, Sprawdzian do paragrafu 5.1, Sprawdzian do paragrafu 5.2, Sprawdzian do paragrafu 5.3, Sprawdzian do paragrafu 4.4.

Rozwiązania zadań zamieszczonych w podręczniku: Rozdział 1, Rozdział 2, Rozdział 3, Rozdział 4, Rozdział 5.

Świat Fizyki Liceum Sprawdziany

Pobierz

Przykładowe Screeny Testów

Opis Podręcznika

Treść podręcznika odpowiada wszystkim wymaganiom szczegółowym znajdującym się w podstawie programowej (IV etap edukacyjny − zakres podstawowy). Treści wykraczające poza te wymagania zawarto w uzupełnieniach (ich tytuły sformułowano tak, by zachęcały uczniów do poszerzenia i pogłębienia wiedzy) oraz w ciekawostkach. Mocną stroną książki są różnorodne formy aktywizowania i motywowania ucznia do pracy. Liczne zdjęcia i rysunki, staranna i przejrzysta grafika, czytelne wyeksponowanie najważniejszych treści ułatwiają zrozumienie omawianych zagadnień. Wiedza została podana przystępnie, jasno i zrozumiale, z dużą dbałością o precyzyjne posługiwanie się językiem fizyki. Nauczyciel korzystający z podręcznika będzie miał dostęp do atrakcyjnych materiałów pomocniczych, przeznaczonych do bezpośredniego wykorzystania podczas zajęć: animacji zjawisk omawianych na lekcji, symulacji doświadczeń, filmów przedstawiających doświadczenia, zadań interaktywnych do rozwiązania w toku lekcji, zadań podsumowujących i sprawdzających. Książka składa się z pięciu rozdziałów: Grawitacja Astronomia Fizyka atomowa Fizyka jądrowa Świat galaktyk. Na początku każdego paragrafu wymieniono umiejętności, które nabędzie uczeń po jego przestudiowaniu. Zamieszczone na końcu rozdziału zadania mają z kolei na celu: utrwalanie wiadomości i kształcenie umiejętności posługiwania się omówionymi na lekcji pojęciami i wielkościami fizycznymi, rozwijanie umiejętności wyjaśniania zjawisk fizycznych i uzasadniania odpowiedzi, rozwijanie zainteresowania poznanymi zagadnieniami, zachęcanie do samodzielnego zdobywania informacji i posługiwanie się nimi oraz do przeprowadzania wirtualnych obserwacji astronomicznych i wykonywania symulowanych doświadczeń. Każdy rozdział zawiera podsumowanie i test Sprawdź swoją wiedzę. Na końcu podręcznika zamieszczono odpowiedzi do zadań obliczeniowych oraz klucz do testów.

Ten post ma 7 komentarzy

  1. dokładnie takich testów szukałem

  2. Gorąco polecam tym którym fizyka nie idzie za dobrze

  3. Również mogę polecić.

  4. Dzięki tym testom mam teraz o wiele lepsze oceny.

  5. Dzięki. Teraz mogę poprawić sprawdziany

Dodaj komentarz

Close Menu